MKS Sambor

RUSZYŁA PIERWSZA MINILIGA PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT W TCZEWIE

2015-11-05 21:24:00

29.10.2015r. w Szkole Podstawowej nr 12 rozpoczęła się pierwsza w Tczewie edycja MINILIGI piłki ręcznej dziewcząt klas 5 pod patronatem Klubu Sportowego MKS Sambor Tczew. Zaproszenie organizatorów, czyli p. Agnieszki Janickiej z SP12 i p. R. Karnowskiego z SSP2, przyjęły wszystkie szkoły podstawowe w Tczewie.     
Celem miniligi jest propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia, integrowanie uczniów z różnych środowisk szkolnych oraz nauczanie przepisów gry w piłkę ręczną.   
Pierwszy z siedmiu turniejów rozpoczął się od przemówienia p. A. Janickiej, prelekcji na temat przepisów gry w piłkę ręczną p. R. Karnowskiego , meczu pokazowego, a także występów tanecznych zespołów z SP12: Butterflies i Art. Dance .

W sumie w zawodach uczestniczyło siedem (7) zespołów i siedemdziesięciu pięciu (75) uczestników (w tym14 chł. z kl.IV- poza konkursem). Czas gry na 1. turnieju to 1 x 10 minut. Grano systemem każdy z każdym.  
Zespół SP 5 nie stawił się, ale szkoła w tym samym dniu brała udział w  XVIII Powiatowych Igrzyskach w unihokeju.
Na zakończenie pierwszego turnieju każdy uczestnik otrzymał słodki upominek od sponsorów turnieju, a na zakończenie całej miniligi przewidziane są puchary, dyplomy i medale dla trzech pierwszych zespołów, a także wyróżnienia dla najlepszych: zawodniczki, strzelca i bramkarki.
Należy podkreślić, że pierwszy turniej odbył się dzięki inicjatywie p. A. Janickiej, p. R. Karnowskiego, Klubowi MKS Sambor Tczew, sponsorom, Dyrekcji SP12 i jej pracownikom, w ogromnej mierze Dyrektorom wszystkich pozostałych szkół podstawowych, którzy wyrazili zgodę, jak i nauczycielom wf z tychże szkół, którzy podjęli się zadania raz w miesiącu przychodzić ze swoimi uczennicami na kolejne turnieje miniligi.
Organizacji i przebiegu zawodów pilnował p. R. Lomnic, opiekę medyczną zapewniła p. B. Daszek, a sędziowaniem zajęli się trenerzy z SP12.

Zobacz wyniki

 NASTĘPNY TURNIEJ 17  LISTOPADA 2015 r.