Halowe Mistrzostwa Okręgu U 16 i U 20 i Memoriał im. IRENY SZEWIŃSKIEJ

Lekkoatleci Sambora na zawodach halowych.

31.01 w Toruniu odbył się Trzeci Mityng pamięci Ireny Szewińskiej U14 i U16, połączony z Mistrzostwami Okręgu Pomorskiego w kategorii U16.

W mityngu udział wzięła duża grupa dzieci trenera Galińskiego /9 zawodniczek/ i grupa dzieci trenera Maruta /7/. Wyjazd do Torunia był możliwy dzięki pomocy Urzędu Miasta, który pokrył koszty przejazdu. Dziękujemy.

Zawody odbywały się w pełnym reżimie sanitarnym /ponad 1200 zawodników/. Zawodnicy i trenerzy przebywali na obiekcie w maseczkach z zachowaniem odległości. Maseczki zdejmowali tylko na start.

Największy sukces odniosła Maria Tobiańska U14, która zdobyła srebrny medal w Ogólnopolskim Mityngu Ireny Szewińskiej w skoku w dal wynikiem 4,67m.

W Mistrzostwach Okręgu U16 zdobyliśmy dwa medale. Grabowska Nikola srebrny, a Wójcik Zuzanna brązowy w skoku w dal, obie wynikiem 4.87m. Bylicka Wiktoria była czwarta w skoku wzwyż.

Dla pozostałych dzieci był to pierwszy start w tak dużej imprezie. Większość poprawiała swoje rekordy życiowe. Gratulujemy.

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie PZLA w zakładce wyniki zawodów.

W poprzednim tygodniu na tym samym obiekcie odbyły się Halowe Mistrzostwa Okręgu U 20, w których to startowali zawodnicy Sambora podopieczni tr Eugeniusza Markowicza, zdobywając 3 medale i tak Mateusz Lippke zdobył srebrny medal w skoku w dal – 582 cm, a dwójka naszych sprinterów Kamil Lesiński zdobył srebrny medal na 200m – 24,11 sek., a jego kolega Michał Struczyński brązowy medal z wynikiem 26,81 sek. Gratulujemy