Mistrzostwa Sztumu w biegach przełajowych

Dnia 16 marca 2024 w Sztumie odbyły się otwarte Mistrzostwa Sztumu w biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Dzierzgonia i okolic, Malborka i okolic, Sztumu i Nowego Dworu Gdańskiego oraz zawodnicy z MKS SAMBOR Tczew.

Początkowa aura do przeprowadzenia zawodów nie była korzystana, a w czasie wytyczania trasy organizatorów ugościła ulewa, ale o godzinie 11 pogoda była łagodniejsza i miejscami poprzez okienka w chmurach witało nas słońce. Po powitaniu uczestników zawodów przez Prezesa miejscowego Klubu sportowego LKS Zantyr Sztum – Ryszarda Mazerskiego, oficjalnego otwarcia dokonał wiceburmistrz Sztumu Bartosz Mazerski, znany maratończyk – zdobywca korony maratonów (przebiegł maratony na wszystkich kontynentach). O godzinie 11.05 wystartował bieg na dystansie 500m dla najmłodszych uczestniczek (U 12) tych zawodów. Wśród uczestniczek tego biegu wystartowała nasza zawodniczka Zofia Rytlewska, kończąc ten dystans na drugim miejscu.

W kolejnym biegi (U 14) w kategorii dziewcząt Natalia Czechanowska zdobywa III miejsce, zdobywając to miejsce doskonałym finiszu. W kolejnej kategorii młodziczek (U16) doskonale zaprezentowały się bliźniaczki Agata Sobkiewicz wygrywając bieg na dystansie 1 km, a jej siostra Olga Sobkiewicz uplasowała się na drugiej pozycji. W kategorii (U16) chłopców zwycięzcą został Kryger Patryk, a na 3 miejscu uplasował się brat zwycięzcy Paweł Kryger. W starszej kategorii (U 18) dziewcząt Czechanowska Lilian zajęła I miejsce, a jej koleżanka Kotowska Wiktoria zdobyła II miejsce. W tej samej kategorii (U18) wśród chłopców na I miejscu uplasował się Marcin Kwiatkowski – te 4 biegi odbyły się na dystansie 1km.

Po zakończeniu biegów nastąpiła uroczyste wręczanie medali i upominków. Należy tutaj dodać, że każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał napój i rogalik ufundowany przez ORGANIZATORA. Wszystkim zawodnikom Sambora gratulujemy i życzymy sukcesów na niwie nie tylko sportowej, a ORGANIZATOROM tego wydarzenia dziękujemy za miłą sportową atmosferę.

Do tego wszystkiego dołączamy podziękowania Rodzicom, którzy pomogli w przejeździe na zawody.

Zapraszamy do galerii zdjęć:


Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *